Co patří do koupelny

Koupelna je speciální místností, která má speciální požadavky. Je v ní poměrně vlhkost, nejedná se o pravou obytnou místnost. Proto je potřeba do ní vybírat některé prvky pečlivěji. Zejména vodovodní baterie jsou klíčovým prvkem v každé koupelně. Mohou mít mnoho podob, takže kterou je vhodné si vybrat?

Můžete zvolit z několika typů. Samozřejmě jsou to klasické pákové baterie, které jsou typické pro současnou dobu a moderní koupelny. Páková baterie je samozřejmě dnes už poměrně běžnou součástí koupelen a jen málokomu by se ještě chtělo teplotu vody regulovat dvěma samostatnými kohoutky. Páková baterie umožňuje mnohem plynulejší regulaci a jsou také jednodušší na ovládání. Přesto mohou nastat situace, do kterých se hodí klasické kohoutkové baterie. Hlavně pokud jsou jiné než nerezové. Zejména měděné nebo mosazné baterie s kohoutky se mohou skvěle vyjímat v retro koupelnách a stylových koupelnách. Moderní baterie, které dnes naopak dominují v minimalisticky zařízených koupelnách, jsou samozřejmě pákové a mají hranaté tvary, které korespondují s tvary současných umyvadel a van, rovněž hranatých.

Jak jsme již řekli na začátku, v koupelnách se do značné míry udržuje vlhkost. Hromadí se tu ale také nejrůznějších pachy, zejména když je koupelna propojená také s toaletou. To všechno jsou jednoznačné důvody pro pořízení vestavěného koupelnového ventilátoru, který bude přebytečnou vlhkost a pachy odsávat. Tyto ventilátory se prodávají v malém provedení a montují se přímo do stěny. Není z nich tak vidět nic, kromě mřížky. Jsou nedílnou součástí každé moderní a nové koupelny. Nechybějí na rodinných domech, ale ani v bytech, zejména rekonstruovaných nebo těch nově postavených.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.