Do koupelny jedině podlahové topení nebo žebřík

Blíží se léto, což není jen doba, kdy mají děti prázdniny a vy občas dovolenou. Je to také doba, kdy vrcholí nejrůznější rekonstrukce. Zatepluje se dům, předělává kuchyně nebo instaluje nové topení. Pokud je to i váš případ a vy skutečně pracujete na novém topení, podíváme se, co bude nejlepší pro vaši koupelnu.

Teplo od noh anebo na žebříku?

Pokud se rozhodujete pro nové topení, můžete vybírat buď elektrické topení, anebo vytápění plynem. Oboje mají své výhody a nevýhody, ale mi dnes budeme mluvit o jednotlivém zařízení, které vám teplo zprostředkuje. V koupelně máte v zásadě hned několik možností. Tradiční radiátor bychom však volili spíše do jiné místnosti. V koupelně své využití určitě nenajde. Proto je vhodnější vytápění pomocí žebříku anebo podlahové topení.

Než se rozhodnete pro jednu z variant, měli byste si rozmyslet, jak vaše koupelna bude po rekonstrukci vypadat a jaké jsou vaše priority, tedy co od tepla v ní očekáváte. Rozhodovat by jistě velikost koupelny, její uspořádaní, popřípadě i design, pokud vám na něm záleží. Pokud budete rekonstruovat koupelnu tak, že vznikne velký prostor, určitě byste měli zvažovat možnost podlahového topení, v opačném případě, tedy pokud vaše koupelna nedosahuje velkých rozměrů, je vhodnější zvolit žebřík. O konečném rozhodnutí by mělo ale rozhodnout i uspořádání. Nemá smysl instalovat podlahové topení, pokud v koupelně vyrostou ze země různé spotřebiče. Jestliže si postavíte obrovskou vanu přes půl koupelny a vedle ní ještě velký sprchový kout, nezbude na podlahové topení dostatek místa. Podlahové topení je totiž vhodnější umístit jen tam, kde víte, že nic nebude stát, abyste zbytečně neplýtvali energiemi. Pokud je pro vás důležitý i design můžete volit buď variantu, kdy o topení nikdo nebude tušit, tedy podlahové topení, anebo vyberete designový žebřík, který prostoru dodá osobnost.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.