Sterilní koupelna je dávná minulost, dnes letí dřevo

Bílá nehezká koupelna s nepřirozenými skříňkami anebo kombinace obludných kachliček se sterilním bílým příslušenstvím nikdy moc nepřipomínala klid a relaxaci. Dnes už koupelny vypadají úplně jinak. Nikomu by nepřišlo divné, kdyby u vás v koupelně naše knihovnu nebo dokonce pohovku. Taková je prostě doba. Rozdíly se stírají i mezi podobou koupelny a ostatních pokojů. Trendem je navodit příjemnou atmosféru a pocit uvolnění a to v bílém prostředí prostě nejde.

Co nesmí v moderní koupelně chybět?

Moderní koupelnový nábytek je zpravidla o barvách nebo přírodních materiálech. V koupelně na nábytku můžete narazit na růžovou, zelenou či žlutou stejně tak dobře jako na všechny odstíny a druhy dřeva. Do koupelny pronikly také květiny, bez nich by to nešlo. Hlavně k přírodním materiálům jako je dřevo a ratanové doplňky se květiny skvěle hodí. Pokud máte větší koupelnu, nemusíte se bát ani drobného konferenčního stolku ve správné barvě, na kterém necháte časopisy, nebo již zmiňovanou květinu a svíčky. V malém prostoru, jako jsou třeba panelákové koupelny, se jistě stejně dobře osvědčí dřevěný či ratanový pořadač na časopisy a vhodně laděný vysoký květináč.

Drobné detaily, které vždycky zaberou

Detaily, o kterých teď mluvíme, nejsou jen doplňky. Je třeba myslet na detaily už v době rekonstrukce nebo stavby koupelny. Co třeba použít kalené sklo, které umístíte tak, aby propojovalo jednu volnou stěnu koupelny s přilehlým pokojem či chodbou. Dalším takovým detailem může být ostrůvek, do kterého posadíte klidně i obyčejnou vanu. I ta v něm vynikne. Co se týče doplňků, nebojte se experimentovat. Časopisy, knihy, květiny, koberečky a svíčky, dodají koupelně nezapomenutelnou osobnost. Myslete ale na to, že design není jen estetický, ale i praktický a podle toho vždy vybírejte doplňky a dodělávejte detaily.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.